شرکت فاراب رایانه یزد شرکت فاراب رایانه یزد
شرکت فاراب رایانه یزد

نام دامنه خود را وارد کنید


به عنوان مثال dima

پسوند دامنه را انتخاب کنید.

قیمت ثبت دامنه

 • قیمت دامنه .com
  35,000 تومان
  1 ساله
 • قیمت دامنه .net
  35,000 تومان
  1 ساله
 • قیمت دامنه .org
  35,000 تومان
  1 ساله
 • قیمت دامنه .biz
  65,000 تومان
  1 ساله
 • قیمت دامنه .info
  55,000 تومان
  1 ساله
 • قیمت دامنه .name
  85,000 تومان
  1 ساله
 • قیمت دامنه .ir
  5,000 تومان
  1 ساله

DNS چیست؟

DNS (سیستم نام حوزه) وظیفه ترجمه نام سرویس دهندگان را به آدرس IP دارد.

فرض کنید آدرس سایت www.learn.shaar.com را در کاوشگر تایپ می کنید.
کاوشگر این نام را به سرویس دهنده DNS در ISP شما می فرستد.
سرویس دهنده DNS با برقراری تماس با سرویس دهنده نام ریشه (root name server)، سرویس دهنده نام ir را پیدا کرده و آدرس IP ی learn.shaar.com را از سرویس دهنده ir بدست می آورد.
در مرحله بعد با DNS در learn.shaar.com تماس می گیرد تا آدرس IP سرویس دهنده وب www.learn.shaar.com را بدست بیاورد.

IP چِست؟

به هر کامپیوتر در اینترنت یک آدرس منحصر به فرد به نام IP (Internet protocol) اختصاص داده می شود.

IP از چهار بخش تشکیل شده که با نقطه از هم جدا می شوند. (مانند 125.235.5.82) هر بخش می تواند از 0 تا 255 باشد پس 2 بتوان 8 آدرس مختلف داریم.

هر کامپیوتر در اینترنت IP یگانه ای دارد. سرویس دهندگان IP ثابت دارند که معمولا تغییر نمی کند.

کامپیوترهایی که از طریق خط تلفن به اینترنت وصل می شوند IP پویا و متفاوتی دارند، که با هر بار اتصال به اینترنت، توسط ISP اختصاص داده می شود .

البته با هر بار اتصال یک IP متفاوت به کاربر تعلق می گیرد.

برای نمایش IP خود از برنامه winipcfg.exe یا ipconfig.exe در xp/2000 استفاده کنید.
و یا می توانید از خدمات سایت هایی که آی پی و مکان آن ( نسبت به همان شماره هایی که در آی پی قرار می گیرد ) را نمایش می دهد استفاده کنید

 

پهناي باند چيست؟ Bandwidth

وقتي شما يك سايت را از مرورگر خود درخواست مي‌كنيد، در حقيقت در حال دانلود يك فايل هستيد كه مي‌تواند يك فايل صفحه وب با فرمت HTML، يك فايل تصويري مثلا با فرمت GIF و يا يك فايل صوتي مثلا با فرمت MIDI و يا تركيبي از آنها باشد. اين فايلها در كامپيوتر شما بارگذاري (Download) شده و از طريق مرورگر وب (Web Browser) به شما نشان داده مي‌شوند.

پهناي باند يا Bandwidth پهناي ارتباطي است كه داده ها از طريق آن و از فضاي وب شما انتقال مي‌يابند. البته اين مساله رابطه مستقيمي با تعداد بازديدها يا Hit سايت شما ندارد. يك بازديد از صفحه 100 كيلوبايتي به همان مقدار پهناي باند مصرف مي‌كند كه 100 بازديد از يك صفحه يك كيلوبايتي. پس هنگام انتخاب يك ميزبان براي سايت خود همواره به اين نكته و پهناي باندي كه لازم داريد، توجه داشته باشيد.

براي يك پهناي باند ثابت مي‌تواند تعداد بازديدهاي متفاوتي وجود داشته باشد كه با دانلود فايلهاي آن سايت در هر بار بازديد نسبت مستقيم دارد. بدين ترتيب كه يك بار دانلود براي صفحه‌اي با حجم زياد، تعداد بازديد كمتري را براي يك پهناي باند ثابت به دنبال خواهد داشت.

مقدار پهناي باندي كه يك سايت مصرف مي‌كند به عوامل متعددي بستگي دارد. شما بايد انواع فايلهايي را كه بازديدكنندگان دانلود مي‌كنند، در نظر بگيريد.

پس باید با انتخاب درست پهنای باند مورد نظر از شرکت گیرنده خدمات دیدن سایت را به تناسب ببیندگان آن ، به دقت انتخاب کرده تا برای برای تعداد مناسبی که در نظر دارید دیدن سایت میسر باشد و دچار مشکل نشود .

 

Template Design:Dima Group